BRATISLAVA – Podľa informácií tvmedia.sk sa v piatok 22.1.2021 uskutoční výberové konanie na hovorcu Generálnej prokuratúry SR. Poznáme už prvé meno vážneho záujemcu na uvoľnenú pozíciu, ktorý má podľa mojich informácií, veľké šance na úspech.

Záujem hovoriť za nového generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý sa ujal funkcie začiatkom decembra 2020, má podľa informácií tvmedia.sk aj redaktor spravodajstva RTVS Dalibor Skladan. Ten prišiel do televízie na jar 2018 z TVJOJ. Venuje sa krimi a súdom. V RTVS začínal na Reportéroch, teraz pôsobí ako redaktor domácej redakcie RTVS.

FOTO: Facebook Dalibor Skladan RTVS

Miesto hovorcu sa uvoľnilo po odchode Andrey Predajňovej, ktorá skončila ako hovorkyňa spolu s odchádzajúcim generálnym prokurátorom Jaromírom Čiznárom.

Pozrite si môj starší video blog zo 4.12.2020. Ide o spomienku na bývalého generálneho prokurátora a jeho hovorkyňu

Spomienka na bývalého generálneho prokurátora J. Čižnára a jeho ,,vedúcu propagandy” v kontexte včerajšej voľby nového GPDovolil som si v roku 2017 konfrontovať slová generálneho prokrátora z tlačovej besedy s realitou, ješitnosť evidentne zapracovala a dostal som ,,nepísanú stopku”, viac som sa na GP ako novinár nedostal… dôvodom bola táto reportáž: https://fb.watch/29ZVLQwGwW/© RICHARD BOLJEŠIK TV ( 4.12.2020 – 15:00 ) Zdieľajte, ďakujem.

Zveřejnil(a) Richard Bolješik TV dne Pátek 4. prosince 2020

,,RTVS nie je oprávnená obmedzovať účasť zamestnancov na výberových konaniach. RTVS zároveň z dôvodu GDPR nebude komentovať otázky týkajúce sa pracovnoprávnych vzťahov svojich zamestnancov,” uviedla RTVS k otázkam o účasti Dalibora Skladana na výberovom konaní na post hovorcu Generálnej prokuratúry SR.   

Oslovil som aj Generálnu prokuratúru SR či Dalibora Skladana s otázkami. Na odpovede čakám. Správu budem aktualizovať.

Čo hovoríte na Dalibora Skladana z RTVS?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *