BRATISLAVA – Spravodajská televízia sa rozhodla ,,skoncovať” so spravodajskou reláciou, kde moderátorka Anka Lučaiová Žitná vedie rozhovory na aktuálne témy. TVMEDIA.SK informáciu potvrdila priamo TA3. Diváci sa však nemusia obávať, o obľúbené spravodajské rozhovory nakoniec neprídu.

Reláciu tradične vysiela TA3 tesne pred Hlavnými správami o 18:30. Zdá sa, že v novej jarnej šturktúre má televízia s reláciou iné plány. Jej názov ,,Tak takto?!” sa nápadne podobá na projekt pomerne kontroverzného youtubera Martina Daňa. Jeho satiricko-komediálna šou nesie názov ,,Takže tak”. Daňo ju vysielal na youtube už minimálne štyri roky, hoci teraz už viac ako rok nepublikuje videá, bráni mu v tom súdny zákaz. Podobnosť názvov je viac než zrejmá a všimol si to aj čitateľ, ktorý ma na to upozornil.

,,Tak takto?!”, pýta sa v názve TA3. Zdroj: reprofoto TA3
,,Takže tak”, akoby youtuber ,,odpovedal” na položenú otázku v názve relácie TA3 ,,Tak takto?!” Zdroj: reprofoto YouTube

,,Zmena je už na ceste,” odpovedala na otázky Oľga Dúbravská, riaditeľka komunikácie a strategického rozvoja TA3, ako spravodajská televízia vníma podobnosť názvov svojej relácie so satirickou šou youtubera a či nezvažuje zmenu názvu.

Oľga Dúbravská. Zdroj: TA3

Diváci TA3 ale o spravodajské rozhovory s Ankou Lučaiovou Žitnou rozhodne neprídu. Relácia skrátka dostane nový, adresnejší názov. Zo zákulisia sme sa dozvedeli, že doterajší názov bol nevhodne zvolený a jeden z aspektov bolo aj ten, že si ho diváci mohli mýliť s projektom youtubera. Zmena názvu príde v rámci pripravovaného jarného programového ,,preformátovania” TA3, ktoré medzičasom už schválila aj Rada pre vysielanie a retransmisiu. Zaujímalo ma, aký má názor na podobnosť názvov projektov aj Martin Daňo, ten na moje otázky nereagoval.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.