BRATISLAVA – Portál TVMEDIA.SK včera informoval, že horúcim kandidátom na hovorcu Generálnej prokuratúry SR je redaktor RTVS Dalibor Skladan. Výberové konanie je už v piatok 22 .1. 2021, súťažiť budú nakoniec iba dvaja kandidáti.

Výberové konanie vyhlásila Generálna prokuratúra SR v stredu 16. 12. 2020, teda len dva dni pred vianočným lockdownom. Na prihlásenie mali uchádzači reálne 5 pracovných dní pred Vianocami a 4 dni medzi sviatkami. Aj to zrejme spôsobilo, že do výberového konania sa prihlásili len traja uchádzači. A keďže autor tohto textu bol jedným z nich a včera sa svojej účasti na výberovom konaní vzdal (dôvody nájdete v tomto linku), zajtrajšieho výberu sa zúčastnia iba dvaja adepti. Uchádzači museli poslať 10 dokladov (7 čestných vyhlásení, žiadosť, životopis, kópiu diplomu).

Prekvapivo, o základný funkčný plat 1036,50,- bez odmien, príplatkov a pod. nebol, medzi súčasnými či bývalými novinármi a inými uchádzačmi, veľký záujem. Buď to spôsobilo samotné medzisviatočné výberové konanie alebo adepti nemajú záujem ,,rozprávať” za nového generálneho prokurátora Maroša Žilinku? Pôvodne sa malo výberové konanie podľa podkladov uskutočniť 14. 1. 2021, no zasiahla vraj korona a tak termín preložili na 22. 1. 2021.

,,Pôvodný termín bol zo 14. 1. 2021 presunutý na 22. 1. 2021 z dôvodu súvisiaceho s pandemickou situáciou (karanténne dôvody výberovej komisie),” informovala Jana Tökölyová z Generálnej prokuratúry SR.

Koronu mal začiatkom januára aj jeden z dvoch ucházačov – Dalibor Skladan z RTVS, písal som o tom v tomto texte.

FOTO: Facebook Dalibor Skladan RTVS

Meno druhého uchádzača sa mi zatiaľ nepodarilo zistiť (ak ho poznáte, napíšte mi na tvmedia@tvmedia.sk alebo na FB Richard Bolješik TV). Generálna prokuratúra SR mi neposkytla mená záujemcov, ani všeobecnú informáciu, v akých redakciách prípadne v súčasnosti pôsobia adepti, ak ide o novinárov.

,,Odpovedať na Vaše ďalšie otázky týkajúce sa osobných údajov ďalších uchádzačov nie je možné, z dôvodu zákonnej ochrany osobných údajov,” doplnila Jana Tökölyová z Generálnej prokuratúry SR, hoci samotná informácia, z akej redakcie pochádza druhý uchádzač, a či je tiež aktívnym novinárom ako Dalibor Skladan z RTVS, nie je osobný údaj.

Čo hovoríte na Dalibora Skladana z RTVS?

Prečítajte si súvisiaci text, aj to, ako reaguje RTVS, že ich zamestnanec chce byť hovorcom?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.