BRATISLAVA – Smutné Vianoce v rodine poslanca SMER-SD Ľuboša Blahu. Na sociálnej sieti informoval o úmrtí svojho otca, známeho novinára a publicistu Milana Blahu († 75) . Ten zomrel dnes ráno, teda len dva dni pred vianočnými sviatkami.

Milan Blaha sa narodil 23. 9. 1945 v Dubovciach, okres Skalica. Vyštudoval právo na Právnickej fakulte UK. Aktuálne bol členom Rady pre vysielanie a retransmisiu a funkčné obdobie mu malo skončiť až v roku 2023.

,,S hlbokým zármutkom oznamujem, že dnes v skorých ranných hodinách nás vo veku 75 rokov navždy opustil môj milovaný otec Milan Blaha, známy slovenský novinár, spisovateľ a člen Rady pre vysielanie a retransmisiu,” napísal Ľuboš Blaha na svojom Facebooku.

Zdroj: FB Ľuboš Blaha

Milan Blaha počas svojej novinárskej kariéry pôsobil vo vydavateľstve Tatran, potom ako redaktor v Pravde, časopise Televízia, Novom slove, v Slovenskom rozhlase ako vedúci redaktor, vo vydavateľstve Šport ako riaditeľ. Neskôr bol hovorcom KOZ, obchodným riaditeľom TASR, šéfredaktorom Republiky, hovorca NKÚ, hlavným sektretárom Smeny, zástupcom šéfredaktora Národnej obrody, komentátorom Slovenskej republiky. Externe spolupracoval s STV, SRo, VTV, TV Luna, TV Nautic a časopisom Euroreportér.

,,Neuveriteľne to bolí. Nedá sa to opísať. On nebol len otec. On bol tatinko. Bol môj najlepší priateľ. Každý deň sme sa spolu rozprávali. Každý deň. Bol pre mňa tým najväčším vzorom a neexistujú slová, ktorými by som vyjadril, čo pre mňa všetko znamenal. Nikdy som nestretol človeka, ktorý by mal v sebe viac človečiny ako on. Priviedol ma k filozofii, k politike, k ľavici… aj s mojou maminkou stáli vždy pri mne. Bol to on, kto ma naučil písať. Bol to on, s kým som dlhé hodiny diskutoval o svete, o futbale, o politike, o histórii, o jeho detstve a mladosti. Bol to on, kto ako prvý čítal moje knihy a dával mi tie najcennejšie rady. Bol pre mňa tou najväčšou oporou. Po celý život,” dodal syn Ľuboš Blaha.

Zdroj: FB Ľuboš Blaha

Príčinu smrti otca Ľuboš Blaha neuviedol. Posledná rozlúčka s Milanom Blahom bude v bratislavskom Krematóriu v stredu 30. decembra 2020 o 15:30.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.