BRATISLAVA – Vyšetrovateľ mal v uplynulých hodinách vzniesť niekoľko obvinení voči špičkám bývalého vedenia Prezídia Policajného zboru SR a Národnej kriminálnej agentúry. Na policajnej stránke o tom nie je ani zmienka, hoci v iných prípadoch sociálna sieť PZ ponúka aj videá zo zadržania a iné podrobnosti zo zatýkania.

Pri veľkej akcii s názvom Očistec skončili v putách a s vážnymi obvineniami bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, exšéf NAKA Peter Hraško, exšéf protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer a ďalší vysokí policajní funkcionári.

Zadržaní exšéf elitnej NAKA Peter Hraško a bývalý policajný prezident Tibor Gašpar na tlačovej besede k “úspechom” zboru v 2017. Zdroj: FB Polícia SR

O mimoriadnej policajnej akcii, ktorá nemá obdobu v dejinách samostaného Slovenska, doteraz však neinformoval ani jedným slovom najrelevantnejší policajný informačný kanál – Facebook Polície SR. Ak by sa čitateľ spoliehal iba na tento zdroj informácií, o zadržaní a obvinení bývalých špičiek polície by sa doteraz nedozvedel vôbec.

Policajná propaganda?

Niektoré statusy, ktoré policajný Facebook zverejnil za posledných 24 hodín pôsobia ako PR články a najmä v kontexte, že stránka ignoruje zadržanie ex-funkcionárov, skôr ako lacná propaganda.

Obvinenia funkcionárov potvrdila prokuratúra

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová pritom už včera pre médiá potvrdila, že zadržaní sú obvinení z viacerých trestných činov, medzi nimi aj zo založenia zločineckej skupiny, korupcie a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Dôveryhodnosť polície sa buduje aj dôveryhodným informovaním, nielen o úspechoch, ale aj neúspechoch či zlyhaniach. Zdroj: Polícia SR

Oslovil som Prezídium policajného zboru SR a Ministerstvo vnútra SR s otázkami, či neiformovanie o tak závažnej udalosti, akým je zadržanie celého bývalého vedenia P PZ, je v súlade s poslaním polície a jej hlavného informačného kanála na sociálnej sieti.

,,Úrad špeciálnej prokuratúry si vyhradil právo na akúkoľvek komunikáciu prípadov, ktoré vyplývajú z výsledkov pracovnej skupiny, ktorá sa zaoberá trestnými činmi vyplývajúcimi z akcie „Božie mlyny“, odpovedala hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Andrea Dobiášová na otázky, prečo polícia na svojej FB stránke dnes ani včera neinformovala o najdôležitejšej policajnej udalosti za posledných 30 rokov, či je uvedené neinformovovanie v súlade s komunikačnou stratégiou PPZ a MV SR, rovnako aké sú oficiálne dôvody neinformovania, ktorý reálne vzbudzuje dojem zo selektívneho prístupu a môže tiež vyznievať ako neobjektívne informovanie o dianí v Polícii SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.