BRATISLAVA – Portál TVMEDIA.SK v októbri otvoril ,,kauzu” okolo neodvysielania spornej reportáže v Reportéroch o ,,údajnom plagiáte” diplomu exministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej. RTVS príspevok zastavila, následne sa naťahovala s redaktorkou a tímlíderkou cez médiá. Definitívnu bodku všetkému dala mimoriadna Rada RTVS zo dňa 20. novembra 2020. Redaktorka je na odchode z televízie, podala výpoveď, reportáž tak zrejme už neprerobí do vysielania.

,,Z dôvodu ochrany osobných údajov RTVS nemôže poskytovať informácie týkajúce sa pracovných pomerov svojich zamestnancov,” odpovedala RTVS na otázku, či televíziou kritizovaná redaktorka odchádza z telerozhlasu.

Prečítajte si kompletný zápis z rady, kde sa k spornej reportáži vyjadrili podrobne členovia Rady RTVS, riaditeľ redakcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan, generálny riaditeľ Jaroslav Rezník a po prvýkrát komplexne aj autorka reporáže Lýdia Kokavcová. Na mimoriadnej rade bola k tejto téme pomerne búrlivá diskusia. Tu sú argumenty zúčastnených strán, názor si urobte sami…

Zdroj: Rada RTVS

Pokračovanie na nasledujúcej strane…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.