BRATISLAVA – Po zmenách na Reportéroch nastúpila do redakcie Reportérov od septembra 2020 zo spravodajstva Mirka Ščobíková. Jej štart na relácii je doslova raketový. Najbližších Reportérov bude dokonca moderovať.

Mirka Ščobíková reportuje o súdnom procese pre Správy RTVS. Najnovšie “raketovo” profesne rastie. Budúci týždeň odmoderuje prvých Reportérov. Zdroj: reprofoto RTVS

Len minulý týždeň mala Mirka Ščobiková premiéru na Reportéroch s monotématickou analýzou rozsudku vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka. Reportáž som podrobil hodnoteniu v mojej rubrike mediálny kritik. Od budúceho týždňa sa stáva aj spolumoderátorkou relácie. Striedať by sa mala s vedúcim spravodajstva a publicistiky Petrom Nittnausom, po tom, čo moderovanie “položila” pôvodná moderátorka.

,,Relácia Reportéri má v súčasnosti dvoch moderátorov – Petra Nittnausa a Miroslavu Ščobíkovú, ktorí sa na moderátorskom poste budú striedať,” potvrdila informáciu TVMEDIA.SK Andrea Pivarčiová, hovorkyňa RTVS.

Mirka Ščobíková pred príchodom do televízie pracovala pre topky.sk Do RTVS nastúpila v lete 2018, po búrlivej vlne odchodov redaktorov. Televíziu a spravodajstvo podržala v ťažkých časoch. Dva roky reportovala prevažne súdne a krimi kauzy. Od septembra 2020 je tvárou Reportérov, najnovšie aj moderátoskou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *