BRATISLAVA – Portál TVMEDIA.SK niekoľko dní píše o dusnej atmosfére a nevydarenom štarte sezóny 2020/2021 pre Reportérov. Všetky nakopené problémy vyústili do neodvysielania pondelkovej relácie 5.10.2020 a tie si vynútili prvú zmenu.

ZDROJ: FB Reportéri RTVS
ZDROJ: FB Reportéri RTVS

Podľa zdroja TVMEDIA.SK sa na dnešnom stretnutí redakcie Reportérov s vedením spravodajstva, ako aj celej televízie, dozvedela redaktorka Katarína Začková, že končí na pozícii tímlídra Reportérov. Túto pozíciu zastávala od 1.6.2020, po odchode šéfdramaturga publicistiky – mimochodom autora tohto článku.

Príprava na jesennú sezónu 2020

Katarína Začková mala ako tímlíderka pripraviť cez leto hladký jesenný štart relácie. Vysielanie od začiatku sprevádzali obsahové a dramaturgické chyby, na ktoré som poukazoval v mojom video blogu mediálneho kritika. Neodvysielanie pondelkových Reportérov a absencia záložnej reportáže – takpovediac “zlomila krk” tímlíderke. Pre nezvládnutý štart sezóny jej generálny riaditeľ odňal poverenie tímlídra.

Kto bude viesť Reportérov?

Otázkou zostáva, či skúsená redaktorka Katarína Začková po tomto zostane naďalej pôsobiť aspoň ako radová reportérka. Touto zmenou sa otrasy v Reportéroch nemusia zďaleka skončiť. Oslovil som s otázkami Katarínu Začkovú a RTVS, na odpoveď čakám. Otázkou zostáva, kto bude poverený vedením Reportérov, kto bude editovať scenáre a kto bude zodpovedný za dramaturgiu jedinej investigatívnej relácie na Slovensku.

Aktualizované o stanovisko RTVS 7.10.2020 – 17:15

,,Tímlíderku redakčného tímu Katarínu Začkovú nahradí na tejto pozícii Peter Nittnaus, ktorý v RTVS pôsobí na pozícii vedúceho Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky,” uviedla hovorkyňa RTVS vo svojom stanovisku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *