BRATISLAVA – Televízia TA3 má za sebou mimoriadne úspešný mesiac. V októbri zaznamenala niekoľko rekordov sledovanosti, pričom ide o druhý najúspešnejší mesiac v histórii televízie od začiatku peoplemetrového merania.

Medzi top najsledovanejšie relácie sa v októbri zaradil formát V politike. V nedeľu 25. októbra si ho zaplo viac ako 700 tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Moderátor relácie V Politike Noro Dolinský a Peter Pellegrini. Zdroj: TA3

Tlačovú besedu Ústredného krízového štábu, ktorá bola vo štvrtok 22. októbra, si pozrelo 770 tisíc divákov.

„Práve vo štvrtok 22.10. dosiahla televízia TA3 vysoký celodenný podiel takmer 10 %, čo je druhý najvyšší výsledok v histórii,“ uviedla televízia v tlačovej správe.

Tretím najlepším dňom z hľadiska sledovanosti bola sobota 31. októbra s podielom takmer 9 %. Počas celého dňa TA3 informovala najmä o prvom kole plošného testovania. Vysielanie televízie si zaplo viac ako 1 600 000 divákov a v tento deň bola televízia TA3 takmer sedem a pol hodiny jednotkou na trhu.

Vysielanie TA3 počas plošného testovania. Zdroj: TA3

Úspech zaznamenal aj web TA3.com. Takmer päť miliónov zobrazení v 44. týždni znamená prvenstvo vo svojej doterajšej histórii.

„Počet reálnych užívateľov webu TA3 za týždeň dosiahol 1 milión. Celkovo v októbri navštívilo portál www.ta3.com 1,3 miliona užívateľov,“ doplnila televíza v tlačovej správe.

Televízia TA3 zrealizovala v mesiaci október niekoľko programových zmien

Televízia upravila dramaturgiu spravodajských blokov. Tradičný formát správ sa rozšíril o tematický blok, v ktorom sa rozoberá vždy aktuálne hlavná téma dňa.

Ďalšou programovou novinkou televízie je relácia Za oponou. Tento formát prináša diskusiu a pohľad politológov, komentátorov a marketérov na udalosti posledného týždňa. Reláciu moderuje politická redaktorka a moderátorka TA3 Hana Kostelníková.

Čo sa deje v zákulisí politiky? To sa dozviete v novej diskusii na TA3. Nazrite za oponu s Hanou Kostelníkovou v sobotu o 20:00.

Zveřejnil(a) Televízia TA3 dne Středa 28. října 2020

Televízia TA3 pripravuje do konca roka ešte ďalšie nové publicistické formáty so zameraním na politiku a spoločnosť. Bližšie informácie zverejní čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.