BRATISLAVA – Milí čitatelia. Klikli ste si na úplne nový blog o slovenských médiách. Bude odkrývať zákulisie našich médií. Z prevažnej časti bude venovaný najmä televíznym programom, reláciám a ľuďom, ktorí tento obsah servírujú divákom.

FOTO: Archív RB – stáž BBC Londýn, 2018

“Po vražde novinára Jána Kuciaka verejnosť očakávala, že Slovensko sa zmení k lepšiemu. Čakal som to aj ja v mediálnej sfére. Médiá zohrali v posledných rokoch nezanedbateľnú úlohu. No súčasne sa z nich za posledné roky akosi vytráca hľadanie pravdy, nech je akákoľvek. Iný, kritický názor, ktorý dnes nevyhovuje hlavnému prúdu, je niekedy neúmyselne a nesprávne, inokedy ideologicky zámerne, napríklad označovaný za hoax a konšpirácie. Podľa tejto sploštenej logiky by sa napríklad aj ezoterika alebo akákoľvek viera dali považovať za konšpiračné teórie, však? Videnie sveta v médiách je čoraz viac čiernobiele. Iný názor je hejtovaný. Odkaz Václava Havla o zachovaní plurality názorov sa akosi vytráca. Názoroví protivníci sú v médiách často “likvidovaní“ len pre to, že majú len iný pohľad na fungovanie štátu, politiky, spravodlivosti, práva, slobody prejavu či smerovanie spoločnosti. Novinári v slovenských médiách sa dopúšťajú neraz omylov a podsúvajú svoju pravdu čitateľovi, divákovi, či už nevedomky alebo zámerne. A robia to niekedy militantným spôsobom. Rešpekt iného názoru je dnes akoby tabu. Rovnako v médiách pracuje veľa nekvalitných, nekvalifikovaných ľudí, ktorým absentuje príslušné, aspoň základné žurnalistické vzdelanie na to, aby mohli zodpovedne ovplyvňovať svojimi názormi masy. Aj o tomto bude novovznikajúci portál, ktorý je výhradne mojou osobnou aktivitou k profesionalizácii slovenských médií,” uviedol Richard Bolješik, zakladateľ portálu TVMEDIA.SK

One Comment on “Štartuje blog TVMEDIA.SK!”

  1. Dávam ti za pravdu o kvalite novinárov.
    S ekonomizáciou médií prišiel ruka v ruke obrovský tlak na znižovanie nákladov na ľudskú prácu. Preto vydavateľstvá a redakcie elektronických médií zamestnávajú tých, ktorí sú ochotní robiť veľa a za málo peňazí. Dôsledkom je, že národu hlásajú z novín, internetových portálov, rozhlasov a televízií svoje „pravdy“ nevzdelané deti, trpiace jednou z najzákernejších civilizačných chorôb: hypertrofovaným egom. Platí nepriama úmera, že čím majú menej vedomostí, tým je ego opuchnutejšie a z toho vyplýva jedna veľká intelektuálna katastrofa s rozsahom epidémie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.