BRATISLAVA – Vo štvrtok 19. novembra sa bude RTVS na Dvojke vo svojom večernom vysielaní orientovať na súvislosti a pozadie pandémie, ktorá zasiahla takmer celý svet. Divákom prinesie špeciálnu časť medicínskeho doku seriálu Moja diagnóza, naživo s Gregorom Marešom vedeckú talk show EXPERIMENT špeciál a v premiére aj investigatívny dokument COVID19: Svet v ohrození.

Medicínsky doku seriál Moja diagnóza s podtitulom Moja druhá vlna sa tentoraz bude venovať téme onkologickej starostlivosti v čase koronakrízy. Slovensko  zachvátila druhá vlna pandémie nového koronavírusu SARS – COV2 . Vírus sa nevyhýba ani nemocniciam a ich  pracovníkom. Najviac ohrození sú chronickí a starší pacienti, medzi  ktorých rátame aj onkologických pacientov.

Upútavka na doku seriál Moja diagnóza. Zdroj: RTVS

„S kamerou sa v špeciálnom vydaní pozrieme na naše najvyššie špecializované onkologické pracovisko – Národný onkologický ústav, ktorý neprestal poskytovať špecializovanú starostlivosť počas prvej ani druhej vlny. Hlavnou hrdinkou príbehu bude známa maliarka Katka Olíková, ktorú k maľovaniu priviedla práve zákerná diagnóza,“ uviedla RTVS v tlačovej správe.

Moju diagnózu odvysiela Dvojka vo štvrtok o 20:10.

O 20.35 hod. príde na rad talkshow o vede s Gregorom Marešom EXPERIMENT špeciál: Koronavírus. Reláciu prinesieme na Dvojke mimoriadne naživo. Divákom priblížime vedecký pohľad na budúcnosť pandémie a poodhalíme aj vývoj slovenských testov na koronavírus.

Upútavka na Experiment špeciál. Zdroj: RTVS

„Pozvanie do relácie prijali matematik Richard Kollár, virológ Boris Klempa a molekulárny biológ Peter Celec. Diskutovať budeme o dlhodobej vízii boja s pandémiou, o význame a vývoji rôznych typov testov a vakcíne a spomenieme aj celoplošné testovanie a jeho význam. Budeme sa venovať aj liečbe COVID-19 i tomu, ako dobre vírus za 9 mesiacov poznáme a čo sme sa o ňom naučili,“ uviedla RTVS.

Dvojka bude o 21.35 hod. pokračovať premiérou poľsko-britského investigatívneho dokumentu o pandémii, ktorá zmenila svet COVID19: Svet v ohrození.

Upútavka na dokument COVID-19:Svet v ohrození. Zdroj: RTVS

„Tím investigatívnych reportérov prináša doposiaľ nepublikované zábery, napríklad aj z mobilných telefónov obyvateľov mesta Wu-chan, odkiaľ sa vírus mal rozšíriť. Ako sa nákaza dostávala do celého sveta a akým spôsobom sa prejavila v rôznych krajinách a na rôznych kontinentoch? Aj o tom bude dokument, ktorý len nedávno priniesol na obrazovky Discovery Channel,“ avizovala verejnoprávna televízia.

Špeciálny tematický večer zavŕši po dokumentárnom filme Covid 19: Svet v ohrození premiérová časť série GEN.sk (Galéria elity národa) o 22.50 hod., ktorá v profilovom dokumente predstaví vedca Pavla Čekana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.