BRATISLAVA – Testovania v RTVS sa zúčastnilo takmer 2700 ľudí, z čoho v 10 prípadoch bolo potvrdené ochorenie COVID-19. Na operácii sa logisticky podieľala RTVS v spolupráci s Ministerstvom obrany SR, ako dobrovoľníčka sa plošného testovania na jednom z odberných miest v RTVS zúčastnila aj ministerka kultúry SR Natália Milanová.

RTVS v spolupráci s Ministerstvom obrany SR a po dohode Ministerstvom kultúry SR zriadila počas uplynulého víkendu v areáli STV v Mlynskej doline v Bratislave 3 odberné miesta určené prioritne pre testovanie zamestnancov z oblasti kultúry a médií.

RTVS spríjemnila ľuďom čakanie na testovanie aj živými koncertami slovenských hudobníkov. V sobotu sa na odbernom mieste pred výškovou budovou televízie predstavili jazzoví hudobníci Boris Lenko (akordeón), Jozef Lupták (violončelo), Radovan Tariška (saxofón), Nikolaj Nikitin (saxofón), Martin Valihora (bicie), Luboš Šrámek (klávesy), Juraj Griglák (basová gitara) a Dorota Nvotová (klávesy a spev). V nedeľu spríjemnilo atmosféru na jednom z odberných miest v areáli RTVS hudobné zoskupenie Electric Sabina so spevákom Samuelom Hošekom.

Pri testovaní v RTVS chýbala k dokonalej atmosfére hádam už iba vianočná kapustnica. Zdroj: archív RB

„Som rád, že RTVS aktívne participovala na plošnom testovaní a k jeho úspechu prispela nielen poskytnutím priestorov, ale aj logistickým a personálnym zabezpečením operácie. Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým zamestnancom RTVS, ktorí sa na víkendovom testovaní v areáli RTVS podieľali organizačne a taktiež aj ako dobrovoľníci,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

10 pozitívnych odhalili testy medzi zamestnancami médií a kultúry. Zdroj: archív RB

Kvôli korone musela Rada RTVS 28.10.2020 odložiť svoje zasadnutie, podrobnosti čítajte v nasledujúcom článku:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.