BRATISLAVA – Netflix je americká streamovacia služba, ktorá si našla cestu aj na Slovensko a do Česka. ,,Internetová požičovňa” alebo tiež televízia na objednávku, má v ponuke obrovské množstvo vlastnej tvorby z celého sveta. Sledovať môžete TV relácie, filmy, dokumenty alebo koncerty. Stále častejšie nielen s titulkami, ale aj s českým dabingom. Všetko, čo k tomu potrebujete, je internet.

Na Netflix sa môžete pozerať nielen na televízii, ale aj na smartphone, tablete alebo notebooku. Všetko bez viazanosti a za pomerne priaznivý mesačný poplatok 7,99 EUR. Vysielanie v najvyššej kvalite 4K je za 11,99 EUR.

Logo Netflixu. Zdroj: netflix.com

Na Netflixe nájdete každý týždeň nejaké novinky. Výhodou je, že sa nemusíte starať o žiadne zmluvy, výpovednú dobu alebo dokonca o pokuty. Všetko funguje jednoducho. Zaplatíte, sledujete. Nechcete sledovať, nezaplatíte.

“Netflix je flexibilný. Bez otravných zmlúv a záväzkov. Účet je možné kedykoľvek jednoducho zrušiť dvoma kliknutiami. Žiadne poplatky za zrušenie účtu – začnite alebo prestaňte užívať účet kedykoľvek,” vysvetľuje Netflix na svojich stránkach.

Netflix si môžete tiež len vyskúšať, na 30 dní zadarmo. Zrušiť službu môžete v pohodlí domova sami, 24 hodín denne.

“Ak sa vám Netflix v skúšobnej dobe zapáči, nie je potrebné nič robiť, vaše členstvo bude automaticky pokračovať po dobu, kedy budete chcieť byť členmi. Ak predplatné zrušíte pred koncom skúšobnej doby, nič vám nebude účtované,” opisuje Netflix na svojich stránkach.

Trailer k mimoriadne úspešnému seriálu ,,You” na tému stalking. Zdroj: netflix.com/YouTube

Netflix funguje v Európe už niekoľko rokov

Až v roku 2019 začal fungovať v slovenčine. České popisy a doplnenie českých titulkov prilákalo ďalšie desaťtisíce predplatiteľov nielen z Čiech, ale aj zo Slovenska. Na Netflix aktuálne pribúda čoraz viac filmov i seriálov nielen s českými titulkami, ale aj s dabingom. Veľký priestor dostáva európska produkcia.

Sledovať môžete priamo aj desiatky českých filmov. Napríklad: Bajkeri, Gangster Ka, Masaryk, Nestyda, Obecná škola a ďalšie.

Hana Vágnerová a Adam Myšík vo filme Bajkeri. Zdroj: FB Bajkeři

V rubrike “Netflix” vám budeme pravidelne prinášať novinky, ale aj recenzie a odporúčania na zaujímavé filmy a seriály.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *