BRATISLAVA – Aj Vaše telefónne číslo môže byť zneužité cudzími podvodníkmi a ani o tom nemusíte vedieť. RTVS nedávno odhalila bezpečnostné diery v telekomunikačnom systéme. Redaktorka Petra Klimešová predviedla pred týždňom kus investigatívnej práce v rubrike Zaostrené v Správach RTVS. Najnovšie televízia avizuje pokračovanie témy.

Aj Vaše telefónne číslo môže zneužiť prakticky ktokoľvek s pokročilejšími IT skúsenosťami. Stalo sa to tiež Bratislavčanovi Romanovi Bohuslávkovi, ktorého príbeh priniesla investigatívna reportérka Petra Klimešová v Správach RTVS o 19:00.

Zneužívanie telefónnych čísiel

TELEFÓNNE ČÍSLO JE ĽAHKÉ ZNEUŽIŤ (Vysielané 5. nov. 2020) Objavuje sa čoraz viac prípadov zneužívania telefónnych čísiel nič netušiacich ľudí. Proti týmto praktikám je mnoho ľudí bezmocných. Sú vydaní napospas podnikavcom, ktorým stačí ovládať pokročilejšie IT postupy. S telefónnymi číslami tak môžu nakladať podľa vlastného uváženia. Reportáž pripravila Petra Klimešová Pe Ťka, redaktorka Občan za dverami RTVS. Zaostrené – Správy RTVS Ľubo Bajaník #dobraradanadzlato #rtvs #podvodnevolania

Uverejnil používateľ Zaostrené – Správy RTVS Pondelok 9. novembra 2020

Pochybná firma, prostredníctvom telefónneho čísla poškodeného, kontaktovala svojich klientov za účelom predaja tabletiek na chudnutie. Poškodený majiteľ čísla ani nevedel, že jeho číslo niekto zneužil. Reportáž poukázala na bezpečnostné diery v telekomunikačných systémoch. Najnovšie sa téme bude reportérka venovať aj v nedeľňajšej relácii Občan za dverami.

OBČAN ZA DVERAMI – RTVS – UPÚTAVKA

Páči sa Vám naša práca? Sledujte nás aj 15.novembra 2020 po 13,00 hod na Jednotke! Pripravili sme si pre Vás nasledujúce témy: – VAŠE MOBILNÉ ČÍSLO môže používať prakticky ktokoľvek! – Bývajú v bytoch s ktorými roky nemôžu nakladať. #rtvs #obcanzadverami #klimesova #luptak #navasejstrane

Uverejnil používateľ Občan za dverami RTVS Sobota 7. novembra 2020

Reportáž si nenechajte ujsť už túto nedeľu 15.11.2020 o 13:00 v relácii Občan za dverami na Jednotke.

Viac o téme si prečítajte aj v nasledujúcom článku:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.