BRATISLAVA – V utorok 17. novembra uvedie RTVS na televíznych okruhoch premiérové filmy a dokumenty. Diváci tak uvidia napríklad drámu Amnestie, na Dvojke premiérovú Večeru s Havranom.

Diváci Jednotky sa počas troch novembrových nedieľ môžu tešiť na slovenskú premiéru koprodukčnej dramatickej minisérie Herec. Prvý diel bežal 15. novembra, ďalšie dva budú nasledovať.

Herec Jan Cina. Zdroj: Česká televízia

V deň výročia Nežnej revolúcie o 17:10 sa diváci môžu tešiť na oscarový film Kolja režiséra Jana Svěráka v hlavnej úlohe s jeho otcom Zdeňkom Svěrákom, ktorý je aj autorom scenára.

Herci Jan Svěrák a Andrej Chalimon ve filmu Kolja. Zdroj: Česká televize

O 20:30 ponúkne prvý televízny okruh v premiére thriller na motívy skutočných udalostí 1989 – čas zmeny. Ten opisuje príbeh o dvojitej agentke v službách CIA aj východonemeckej tajnej služby Stasi, ktorá je po páde berlínskeho múru ochotná urobiť čokoľvek, aby utajila svoju minulosť.

V televíznej premiére ponúkne RTVS o 22:30 oceňovanú drámu Amnestie, ktorá vznikla v koprodukcii RTVS. Dej reflektuje udalosti okolo Nežnej revolúcie a okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou.

Deň boja za slobodu a demokraciu bude v utorok rezonovať na Dvojke celodenným tematickým vysielaním

Počas dňa ponúkne divákom viacero dokumentov z nedávnej produkcie RTVS – Nežný revolucionár, Rýchlikom za slobodou, Nežná ´89, Spýtaj sa vašich: 89. Z dramatickej tvorby to budú tituly ako Ring voľný, Čierna ovca, či dráma Fair play v hlavnej úlohe s Judit Bárdos.

Herečka Judit Bárdos. Zdroj: RTVS

„Diváci sa počas sviatočného dňa môžu tešiť aj na premiérové programy. O 22:20 to bude Večera s Havranom venovaná Marcelovi Strýkovi,“ uviedla RTVS.

Tretí televízny okruh si pripomenie udalosti zo 17. novembra 1989 sériou dokumentov. Medzi nimi uvedie aj cyklus režiséra Gejzu Kendyho Tie dni, ktorého sedem častí ponúkne divákom Trojka vždy v podvečer po 18:40 od pondelka 16. do nedele 22. novembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.