PRAHA – Hádka v pondelkových Televíznych novinách na TV Nova má nečakanú dohru. Moderátor sa musel za vedenie rozhovoru ospravedlniť. Konal neadekvátne, emocionálne a neprofesionálne. Sype si na hlavu popol bývalý športový redaktor, v súčasnosti moderátor najsledovanejšej spravodajskej relácie v Českej republike.

Moderátorovi Petrovi Suchoňovi v pondelkových Televíznych novinách na TV Nova doslova praskli nervy a pohádal sa v živom vstupe s prezidentom Českej lekárskej komory.

Pondelkové TN na Nove boli plné hádok a emócií. Zdroj: reprofoto nova plus

Za všetko môže bio mrkva

Všetko odštartovala otázka moderátora, ktorý sa pýtal na výrok prezidenta ČLK:,,Lekári padajú na hubu a ľudia si chodia kupovať bio mrkvu.” Išlo o narážku na víkendové nákupy obyvateľov Prahy v centre mesta na trhoch pri Vltave, kde sa hromadne stretli stovky ľudí. Moderátor mal evidentne problém s týmto výrokom, pôsobil, akoby sa ho slová prezidenta ČLK osobne dotýkali. Hneď na úvod rozhovoru pôsobil naštartovane, akoby neuniesol svoje emócie, pritom v ČR denne zomierajú desiatky ľudí na koronu. Následne dostal v živom vysielaní nakladačku” od imunulóga.

https://www.facebook.com/tvbizar/videos/1041531729644448

Včerajšie vysielanie má dohru, moderátor si sype popol na hlavu

„Dobrý večer. Chtěl bych se divákům, kolegům a zejména panu prezidentovi České lékařské komory Milanu Kubkovi veřejně omluvit za obsah a formu rozhovoru v Televizních novinách 26. 10. 2020. Vedení rozhovoru jsem po všech stránkách, a zejména pak emocionálně, nezvládl,” začal svoje ospravedlnenie moderátor.

Celý status moderátora na Facebooku nájdete tu. Zdroj: TV Nova, tn.cz

,,Jde o selhání moderátora, který nedodržel základní novinářská pravidla. Budou z toho vyvozeny důsledky. Jménem redakce zpravodajství se za tuto politováníhodnou věc panu Kubkovi i všem divákům omlouvám,” uviedol Kamil Houska, riaditeľ spravodajstva TV Nova.

Atmosféra v Českej republike nie je dobrá

Korona v Českej republike graduje. Emócie sú doslova vyšpičkované. Na odchode je aj minister zdravotníctva, ktorý porušil nariadenia, ku ktorým sám občanov vyzýval. Aj včerajšie vysielanie a správanie moderátora len dokazuje, že našich západných susedov v súvislosti s koronou ešte len čakajú tažké dni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *