BRATISLAVA – Šéf RTVS je v karanténe, prišiel do kontaktu so spolupracovníkom, ktorý má COVID. Plánovaná Rada RTVS, ktorá mala byť v stredu 28.10.2020 o 13:00 sa odkladá.

Pravidelné zasadnutie Rady RTVS, ktoré sa malo konať počas dnešného dňa, sa presúva na budúci týždeň. Rozhodol tak predseda Rady RTVS Igor Gallo na základe informácií o preventívnej karanténe generálneho riaditeľa RTVS.

„Vzhľadom na absenciu účasti generálneho riaditeľa RTVS, ktorý sa zasadnutia z objektívnych príčin nemôže zúčastniť, bude dnešné zasadnutie Rady RTVS posunuté o týždeň. V rámci plánovaných tém zasadnutia je účasť generálneho riaditeľa RTVS kľúčová a rokovanie v jeho neprítomnosti by bolo bezpredmetné,“ odôvodňuje svoje rozhodnutie predseda Rady RTVS Igor Gallo.

Riaditeľ RTVS je v karanténe. Zdroj: RTVS

Bol v kontakte s infikovaným zamestnancom

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník zostal v karanténe po bezprostrednom kontakte s blízkym spolupracovníkom, u ktorého bol v rámci preventívneho testovania v RTVS odhalený pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. Informácia o pozitívnom výsledku mu bola doručená včera vo večerných hodinách a okamžite o tom informoval generálneho riaditeľa RTVS. Ten obratom informoval predsedu Rady RTVS o svojej absencii na plánovanom zasadnutí Rady RTVS z dôvodu preventívnej domácej karantény. Nový termín zasadnutia Rady RTVS bol stanovený na 4. novembra 2020.

RTVS avizuje testovanie zamestnacov, pozitívnych je vo verejnoprávnom médiu zrejme viac, prečítajte si tiež môj text:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.