BRATISLAVA – TVMEDIA.SK zostavil rebríček príjmov externých redaktorov spravodajstva RTVS, ktorí pracujú na základe umeleckej alebo licenčnej zmluvy, či na faktúru. Príjmy týchto tvárí domáceho oddelenia Správ RTVS sú tak verejne dostupné na Centrálnom registri zmlúv či na stránke RTVS a podliehajú tak verejnej kontrole. Prevažnú časť zmlúv uzatvára RTVS s externistami na tri a viac mesiacov, preto je príjem každého redaktora v zostavenom zozname prepočítaný na mesačnú odmenu, konkrétne za október 2020.

Rebríček ponúka prehľad od najnižšieho dohľadateľného príjmu po ten najvyšší. Ako uvidíte, niektorí externisti berú takmer dvojnásobok toho, čo ich noví kolegovia. ( pozn. ide o hrubý príjem ). Nechávam na posúdenie každého čitateľa, kto a koľko si zaslúži. Keďže ide o verejnoprávne médium, platené z koncesií, diváci a čitatelia majú právo vedieť, koľko a za aké výkony platí RTVS napríklad externistom z poplatkov koncesionára. ( Dá sa predpokladať, že podobná platová úroveň a politika sa bude týkať aj ostaných redaktorov, ktorí ale pracujú na interný pracovný pomer, tieto príjmy nie sú ale verejne dohľadateľné. )

Vyjadrite svoj názor v ankete

Platy externistov v spravodajstve RTVS sú:

Zdroj: reprofoto RTVS

1 200,- EUR – Veronika Čokinová

pokračovanie na ďalšej strane… ( klikni na číslo Pages 2 – 4 )

One Comment on “Extrémne rozdiely: Kto sú top redaktori RTVS s príjmom nad 2000 eur, ktorých si vedenie ,,rozmaznáva”? ( ANKETA )”

  1. Neviem naco je dobre toto porovnavanie. Pokial to nie je verejny/ustavny cinitel, myslim ze vyska platu je sukromna zalezitost. Ja robim v korporacii a netusim ake platy maju moji koelgovia ktori sedia so mnou v kancelarii. Dokonca je zakazane o tom hovorit.
    Podla tohoto clanku je akoze zle ze poniektori redaktori maju take platy? U nas vo firme mame tiez tzv. keyplayerov, ktori su tiez ohodnoteni nadstandardne.
    Prepokladam ze vacsina co hlasovala v tejto ankete hlasovala za „Neprimerane“ len preto, ze sami tolko nezarabaju. Ani ja nemam tolko, napriek tomu ci myslim, ze robit tuto pracu je namahave. To vsak isto viete sam pan Boljesik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.