BRATISLAVA – Redaktor KRIMI TV JOJ Andrej Zavřel sa koncom septembra nakazil koronou. Stratil čuch, chuť a prvých päť dní pociťoval bolesti chrbta, mal horúčku a cítil sa slabý. Koronu už prekonal a exkluzívne sa vyjadril pre blog TVMEDIA.SK

Korona prišla rýchlo a nečakane

,,Bolo to 24-tého septembra večer, keď som sa cítil trošku slabšie. Večer som ešte jedol fazuľovú polievku a necítil som jej chuť. Už vtedy mi prebehlo hlavou, že asi niečo nie je v poriadku. Do rána som dostal teploty a zimnice. V piatok som mal stále teplotu a hneď som riešil testovanie. Test na druhý deň ukázal, že som pozitívny,” hovorí otvorene Andrej Zavřel.

Prvých päť dní mal teploty. Bol hrozne unavený, potil sa a mal silné bolesti chrbta. Po približne 5-6 dňoch sa mu stav zlepšoval a prestal ho bolieť aj chrbát.

,,Akurát som stále nemal chuť ani čuch a bol som unavený. Pamätám si, ako som si ugriloval morčacie prsia s ryžou a chutilo to doslova “nijako”. Skrátka som „len niečo žul“. Napríklad pri sprchovaní som necítil ani šampón alebo deodorant,” dodáva redaktor.

Na test museli ísť aj kolegovia

Keďže posledný týždeň pred nákazou pracoval a bol v priamom kontakte s ľuďmi, hlavne s kolegami – kameramanmi, tak museli podstúpiť test aj oni.

,,Andrej Zavřel, ktorý pracuje ako redaktor Krimi, nebol od prvých prejavov ochorenia v práci, TV JOJ otestovala celý tím jeho spolupracovníkov, všetci mali negatívne testy,” povedala pre blog TVMEDIA.SK hovorkyňa televízie Lucia Tuhelová.

Z nakrúcania pred Ministerstvom vnútra SR

,,Absolútne netuším, kde a od koho som sa mohol nakaziť. Stretávam sa s rôznymi ľuďmi, kvôli práci, ale aj v súkromí, keďže som aktívny športovec. Popravde, neviem o nikom z môjho okolia, že by bol chorý alebo vedel o tom, že by bol nebodaj pozitívny. Toto ostáva pre mňa záhadou. Posledné dni sa ale ukazuje, že infekčných ľudí je v spoločnosti extrémne veľa, preto je dôležité chrániť sa,” uzatvára svoje odporúčanie Andrej Zavřel.

Reportér KRIM TV JOJ sa vyjadril aj k tomu, ako ho vnímali ľudia a okolie, keď sa dozvedeli, že je pozivítny. Pozrite si jeho výpoveď, exkluzívne pre môj video blog:

Redaktor TVJOJ otvorene o korone

Spoveď: Korona na vlastnej koži© RICHARD BOLJEŠIK TV ( 9.10.2020 – 18:00 ) Páči sa Vám moja práca? Zdieľajte, lajkujte. Ďakujem.

Uverejnil používateľ Richard Bolješik TV Piatok 9. októbra 2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.