BRATISLAVA – Dlhoročne najsledovanejšia ranná relácia Teleráno prešla najväčšou vizuálnou premenou za takmer štvrťstoročie svojej existencie. Divákom televízie Markíza dnes, v utorok 3. novembra 2020, spríjemňovalo ranné vstávanie prvý raz z úplne vynoveného štúdia a zásadnou zmenou prešiel aj grafický vizuál. 

Radikálna prestavba štúdia Telerána trvala štyri mesiace a zahŕňala takmer všetko – od podlahy, cez svetelný park až po akustické obklady stien. Došlo k tiež modernizácii všetkých súvisiacich zariadení tak, aby boli kompatibilné so súčasnými špičkovými technológiami, ktorými vynovené štúdio disponuje. Nový dizajn štúdia Telerána vytvoril renomovaný architekt Jaroslav Holota. 

Krstná mama Dominika Cibulková. Zdroj: TV Markíza

Po rekonštrukcii pôvodného štúdia je Teleráno nové, svieže a moderné. Nová je, samozrejme, i scéna, kde pribudlo niekoľko nových prvkov, napríklad vyvýšené pódium s centrálnym sedením, moderná kuchyňa, či pohodlné sedenie na okennom parapete s výhľadom do areálu televízie Markíza,“ hovorí šéfredaktorka Telerána Tamara Cho.

Zdroj: reprofoto TV Markíza

Dominantou spravodajskej časti sa stala 9 metrov dlhá a 2 metre vysoká LED stena, ktorá umožňuje maximálnu prácu s autentickým obrazom, prezentovať akúkoľvek grafiku či dokrútky, a moderátori sa prostredníctvom nej môžu spájať s redaktormi v živých vstupoch, či s hosťami, ktorí, najmä v súčasnom čase koronakrízy, nemôžu prísť osobne do štúdia. 

Tvorivý tím Telerána neustále intenzívne pracuje aj na čoraz vyššej obsahovej atraktivite relácie, ktorá patrí k neodmysliteľným ranným rituálom väčšiny divákov.

Teleráno je v mnohých oblastiach naozaj unikátne práve v bohatej rozmanitosti. Od aktuálneho spravodajstva, predpovede počasia, cez servisné témy, príbehy až po lifestyle či šoubiznis,“ konštatuje Henrich Krejča, riaditeľ spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Všetci členovia tímu Telerána, od moderátorov, cez kameramanov, osvetľovačov, technikov, zvukárov, až po režisérov, zrekonštruované štúdio niekoľko týždňov intenzívne testovali a zžívali sa s novým prostredím, aby ich pri dnešnom prvom živom vysielaní nič nezaskočilo. Sprevádzali ním Adriana Poláková a Roman Juraško, pričom nové štúdio lupeňmi slnečníc priamo vo vysielaní symbolicky pokrstila jedna z najúspešnejších a najpopulárnejších Sloveniek, bývalá špičková tenistka Dominika Navara Cibulková.

Vynovené Teleráno pokrstila Dominika Cibulková. Zdroj: reprofoto TV Markíza

 

Teleráno vysiela TV Markíza každý pracovný deň už od 2. septembra 1996, divákom robí spoločnosť vždy od 06:00 do 08:30. Tvárami rannej relácie sú v súčasnosti Kvetka Horváthová, Adriana Poláková, Lenka Šóošová, Roman Juraško, Daro Richter a Tomáš Juríček. Pravidelnými blokmi Ranných Televíznych novín divákov sprevádzajú Ivana Krejčová, Lucia Hlaváčková a Dominik Matulaj, tím predpovede počasia tvoria Mirka Almásy, Katarína Kulová, Lenka Debnárová a Vratko Sirági

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.