BRATISLAVA – Slovenka na úteku s dvoma deťmi pred FBI, vojna na východnej Ukrajine, hľadanie slovenských unesených detí, rozhovory so zločincami, ale aj vypátranie muža, ktorý takmer usmrtil Joža Ráža. To je niekoľko tém, ktorým sa venuje nová kniha bývalého novinára Davida Púchovského. „Nehanebný bulvár?!“ je jeho štvrtým autorským dielom a podľa podtitulu čitateľom sľubuje šokujúce odhalenie práce bulvárneho novinára z Nového Času.

Kto je David Púchovský

David Púchovský strávil v redakcii najstaršieho slovenského bulvárneho denníka najprv tri roky ako študent, potom dva ako redaktor oddelenia Témy dňa. V knihe sa tak obzerá späť za udalosťami, ktoré rezonovali v našej spoločnosti v rokoch 2013 až 2015.

David Púchovský a jeho Nehanebný bulvár, zdroj: archív tvmedia.sk

„Síce som priamo v Novom Čase strávil krátku dobu, mám pocit, že som mal šťastie na prežitie a písanie o neskutočných témach z domova aj zahraničia. Niekedy sme sa nasmiali, niekedy nám išlo doslova o život a bezpečie iných osôb. Isté veci som si musel uležať v hlave. Myslím si, že doba päť rokov je ideálna na obzretie sa späť na osudy ľudí, o ktorých kedysi hovorilo celé Slovensko. Taktiež mi po takom čase uplynula povinnosť mlčanlivosti, tak o to viac som písal uvoľnenejšie,“ povedal David Púchovský pre TVMEDIA.sk.


Kniha okrem reportáží o skutočných príbehoch predstavuje praktikty bulvárnych novinárov a pohľad do zákulisia samotného periodika, ktoré sa považuje za prvý porevolučný bulvárny denník na Slovensku.

„Myslím si, že ľudia sa často pozerajú na bulvár cez prsty. Preto nadišiel čas, povedať pravdu. A tá možno niektorých čitateľov naozaj šokuje,“ uzavrel David Púchovský.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.